Cam balkon katlanır cam balkon sürgülü cam balkon giyotinli cam balkon hareketli küpeşte uzaktan kumandalı cam balkon

Cam balkon, Katlanır cam balkon, eşikli sürgülü cam balkon, eşiksiz sürgülü cam balkon, giyotin motorlu kumandalı cam balkon olarak kendi içinde çeşitleri olup kullanılan malzemelerin çoğunu 8 mm, 10 mm, temperli cam ve son günlerde ısıcamlı olarak camdan oluşmaktadır.

Bunun yanında alüminyum profiller, plastik kapaklar, tekerler, giyotin motorlu cam balkon sistemlerinde bunlara ek olarak motor ve uzaktan kumanda vardır.

Bu ürünlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ürüne cam balkon sistemi denir.

Cam balkon sistemleri görüntüsü ve kullanım rahatlığına baktığımızda pvc doğramaya göre daha şık ve estetiktir, fakat pvc doğrama gibi baskılı sistem olmadığı için ısı yalıtımı daha azdır.

Son zamanlarda internet üzerinde ısıcamlı cam balkon reklamları yapılmaktadır, yılların verdiği tecrübelere dayanarak ısıcamlı cam balkon sistemi’ninde pvc doğrama kadar ısı yalıtımı sağlamadığını gördük.

Bu demek olmuyor ki Cam balkon sistemleri ısı yalıtımı sağlamaz tabiki’de sağlar fakat anlatmak istediğimiz pvc doğramadan aldığınız randımanı cam balkon sistemlerinden alamazsınız.

Cam balkon sistemleri camı tutan alüminyum bir parçanın bunun adına (baza) denir tekerler yardımı ile başka bir alüminyum parçanın içinde sağa ve sola hareket ederek balkonlarınızda uygun köşelere katlanarak veya sürülerek toplandığı bir sistemdir.

Balkonlarınızı cam balkon sistemi ile kapatmanızın sizlere bir çok faydalarıda olacaktır.

Günümüz büyük şehirlerde oturduğunuz dairelerde 80 m2 90 m2  100 m2 v.s ne olursa olsun günün yorgunluğunu atmak, balkonu ardiye gibi kullanıp orada eşyalarınızı muhafaza etmek ve buna benzer daha bir çok sebepten dolayı balkonlarınıza ihtiyaç duymaktasınız hem şık hem kullanışlı açtığınızda balkon kapattığınızda oda görevi görecek işlevsel Katlanır cam balkon sistemi, eşikli sürme cam balkon sistemleri kullanmanız sizin açınızdanda faydalı olacaktır.

KATLANIR CAM BALKON

Adından’ da anlaşacağı üzeri camların sağa sola 4 teker 8 rulman yardımı ile sürülüp içeriye doğru akardiyon gibi katlanarak toplanmasına katlanır cam balkon sistemi denir.

Bu sistem şu an günümüz evlerinde mimariyi bozmadan görüntü kaybı yaşatmadan kış aylarında sizlere balkon keyfini yaşatacak sistemdir.

Yaz aylarında ise camları açıp topladığınız zaman balkonunuzu hiç kapanmamış olarak kullanabilirsiniz.

Sistemlerimizde taşıyıcı gövdede 3mm et kalınlığında alüminyum profiller kullanlır.

Sistemlerimizde paslanmaz  gövdeli teker kullanılır, 1 adet tekerde 2 rulman bir camda 4 adet teker 8 rulman kullanılır.

Sistemimiz alttan ve üstten taşıma görevi görmektedir.

Sistemlerimizde 8 mm, 10 mm ve  4+12+4 çift tarafı temper camlar kullanılabilir.

Cam rengi olarak ise ( şeffaf, füme, bronz, mavi, yeşil) ŞİŞE CAM patentli camlar kullanılır.

Sistemlerimizde 1’ci sınıf hurda katkısız plastik tamamlayıcı aksesuarlar kullanılır.

SİSTEMLERİMİZ CAM KIRILMASI DIŞINDA 5 YIL GARANTİLİDİR. HİÇ BİR FİRMA CAM KIRILMASINA GARANTİ VEREMEZ.

SÜRGÜLÜ CAM BALKON

Sürgülü cam balkon sistemleri  5 li  ve 3 lü ray sistemi üzerinde sağa veya sola sürülerek hareket ettirilen sonsuz kanat ekleme kapasitesine sahip sistemlerdir.

Eşikli ve Eşiksiz olarak iki çeşittir.

Eşikli sürgü’lü cam balkon olanları balkonlarda katlanır sistemlerin uygulanamadığı alanlarda uygulanır.

Cafe ve restorantlarda katlanır cam balkonlar içeriye katlandığından dolayı yer kaplar alternatif olarak eşikli sürme cam balkon tavsiye edilir.

Alüminyum profiller istenilen renkte boyanabilir, cam seçeneği olarak 8mm 10mm temperli (şeffaf, füme, bronz, mavi, yeşil) ŞİŞE CAM patentli camlar kullanılır.

Eşiksiz sürgü’lü cam balkon olan sistemler oda bölmelerinde pergole girişlerinde cafe restoran giriş çıkışlarında yani kısacası giriş çıkış yapılan her yerde altındaki ray kalınlığından  (6mm) dolayı alternatif  olarak tavsiye edilir. 

Alüminyum profiller istenilen renkte boyanabilir, cam seçeneği olarak 8mm 10mm temperli (şeffaf, füme, bronz, mavi, yeşil) ŞİŞE CAM patentli camlar kullanılır.

GİYOTİN MOTORLU CAM BALKON

Giyotin motorlu cam balkon sistemi son günlerde gerek kullanım rahatlığı gerek estetik oluşundan dolayı çok tercih edilen bir sistemdir.

Sistem motor ve kumanda yardımı ile yukarı aşağı hareket eden bir sistemdir.

Kapalı konumda iken ısı yalıtımı ses yalıtımı ve dış etkenlerden koruyuculuk görevi görmektedir.

Açık konuma getirdiğniz zaman korkuluk görevi görmektedir.

En çok kullanılan alanlar ise restoran cafe, pergole altı yerlerdir.

Sistemde ısı yalıtımını arttırmak için ısı cam uygulanabilmektedir. 

Alüminyum profiller istenilen renkte boyanabilir, cam seçeneği olarak 8mm 10mm temperli (şeffaf, füme, bronz, mavi, yeşil) 4+12+4 ısıcam ŞİŞE CAM patentli camlar kullanılır.

Daha farklı ihtiyaçalaınıza veya projelerinize uygun sistemi belirlemek için bize ulaşın

Hemen Ara