Cam Balkon Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

cam-balkon-sistemleri-hakkinda-merak-edilenler

cam-balkon-sistemleri-hakkinda-merak-edilenler

Cam Balkon Sistemleri Hakkında Merak Edilenler ile ilgili sorularınızın karşılığını bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Cam balkon nedir? önce bunu anlatalım dilimiz ve tecrübelerimize dayanarak

Cam Balkon

Cam Balkon Sistemleri raylı sistem içerisinde cam yapılanmanın uygun hareket edilebilmesi ve açılıp katlanabilmesi için tasarlanmış olan sistemler bütünüdür.

Görsel bütünlüğün yanı sıra kullanışlı ve çok daha işlevsel yapıya sahip olması da son dönemde bu modellemeyi bir adım öne taşımış durumdadır. 

Cam balkon sistemleri kendi içinde üç sistem olarak ayrılır.

1- KATLANIR CAM BALKON SİSTEMİ

2- SÜRGÜLÜ CAM BALKON SİSTEMİ

3- GİYOTİN MOTORLU CAM BALKON SİSTEMİ

Bu üç sistem kendi aralarında projelerinizdeki uygulama yapılacak alana ve sizin daha rahat kullanmanız açısından farklı özelliklere sahiptir.

Katlanır Cam Balkon Sistemleri Hakkında Merak Edilenler

katlanır-cam-balkon-sistemleri-hakkinda-merak-edilenler

katlanır cam balkon sistemleri hakkinda merak edilenler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katlanır cam balkon sistemleri temper li 8mm, 10mm veya 4 + 16 + 4 çifcam’dan oluşan cam kanatların sürülerek tek bir rayın içerisinde hareket eden birbiri üstüne katlandığı sisteme verilen addır.

Türkiye’de ilk uygulanan sistemlerdir. Gün geçtikçe tedarikçi ar-ge si kuvvetli firmalar tarafından geliştirilerek sizlere sunulan sistemdir.

Katlanır cam balkon sistemleri her türlü dönüşlü ve açılı balkonlarda sorunsuz çalışan bir sistemdir.

Isıcamlı katlanır cam balkon sistemi ve tek camlı katlanır cam balkon sistemi olarak ikiye ayrılır. Isı camlı katlanır cam balkon sistemlerinde 4 + 16 + 4 çift yüzü temper’li şeffaf cam veya renkli cam kullanılabilir.

Isıcamlı Katlanır Cam Balkon Sistemi

Gerek görsellik gerek işlevsellik bakımından sıradan bir cam balkona nazaran çok daha kullanışlı ve çok daha konforludur. Isıcamlı cam balkon, balkonlarınızı daha yaşanılır ve daha ferah bir boyuta taşıyor. Isıcamlı katlanır cam balkon metrekare m2 fiyatları ölçüleriniz ve istenilecek özelliğe göre değişebilmektedir.

Isıcamlı katlanır cam balkon sistemleri tek ray içerisinde sağa sola çekilerek ve son bulduğu yerde katlanarak toplanan sistemlerdir.

Sistemimizde hurda katkısız alüminyum profiler ve birinci sınıf ham maddeden imal edilmiş aksesuarlar kullanılmaktadır.

Camlarımız ŞİŞE CAM patentlidir.

Bu kanatlar maksimum 70 cm eninde 260 cm uzunluğunda, minimum 20 cm eninde 260 cm uzunluğunda yapılabilmektedir.

Balkonunuz sistemin katlanma ve toparlanmasına uygun bir yapıya sahip ise gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir sistemdir.

Daha da önemlisi yaşam alanlarınızda ekstra bir oda yaratıyor ve balkonlarınızı da dinlenmek, nefes almak, keyif yapmak için kullanabiliyorsunuz.

Sahip olduğu ısı yalıtımı ile ısıyı hapseden ve kış aylarında faturaları azaltmanıza yardımcı olan özel sistemler bütünü olarak da tanımını yapmak mümkündür.

Bu balkon modellemesinde, tercih edilen profilin yanı sıra fitiller ve fitil içi malzemeler de standartların çok üstünde ürünlerden seçiliyor ve kullanım ömrünün de çok daha uzun olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Sahip olduğu ısı yalıtımı özelliği ile yaz ve kış aylarında çok daha konforlu ve ferah bir ortam sunacağını da belirtmekte fayda var.

Isıcamlı katlanır cam balkon sistemleri tek camlı katlanır cam balkon fiyatları’ ndan daha pahallı bir sistemdir. ısıcamlı katlanır cam balkon sistem fiyatları için Cam Balkon Fiyat Hesaplama yazısının üstüne tıklıyarak ulaşabilirsiniz.

Isıcamlı katlanır cam balkon sistemlerimiz hakkında daha deteylı bilgi için Isıcamlı katlanır cam balkon metrekare m2 fiyatları linkimizden faydalanabilirsiniz

 

Tek Camlı Katlanır Cam Balkon Sistemi

İlk uygulama yapılan sistemlerdir. Adındanda anlaşılacağı üzeri sistemde tek cam olarak 8mm ve 10mm temperli darbeye dayanıklı camlar kullanılır.

Sistemimizde hurda katkısız alüminyum profiler ve birinci sınıf ham maddeden imal edilmiş aksesuarlar kullanılmaktadır.

Sistemlerde paslanmaz gövde ve bir gövdede çift rulmanlı tekerler kullanılmaktadır.

Tek camlı katlanır cam balkon sistemlerinde diğer sistemlerde olduğu gibi renkli temperli cam kullanılabilmektedir.

Renk seçenekleri ise füme, bronz, mavi, yeşil olarak standart renkler hali hazırda bulunmaktadır.

Camlarımız ŞİŞE CAM patentlidir.

Bunların dışında farklı bir seçenek istemeniz dahilinde işin termin süresi ve fiyat farkı ortaya çıkar.

8 mm 10 mm temper tek camlı katlanır cam balkon fiyatlarımız için Cam Balkon Fiyat Hesaplama linkinden ulaşabilirsiniz.

8 mm 10 mm camlı katlanır cam balkon sistemi profil ve aksesuarları ile ilgili daha geniş bilgi için Fırtına Seri Cam Balkon Sistemi linkimize göz atın

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü cam balkon sistemleri bir ray üzerinde 3 lü veya 5 li kanaldan oluşan rayların üzerinde sağa veya sola çekilerek toplanan fakat katlanır cam balkonun aksine kendi kanalları içinde toplanan sistemlerdir.

İçeri katlanmadıkları için balkonunuzda ölü alan oluşturmazlar.

İki çeşit sürgülü cam balkon sistemi vardır. 1- Eşikli sürgülü cam balkon sistemi 2- Eşiksiz sürgülü cam balkon sistemi olarak piyasadaki isimleri ile bilinirler.

Bu sistemlerde son günlerde yapılan ar-ge çalışmaları ve sizlerden gelen talepler ile birlikte ısıcamlı sürgülü cam balkon sistemi ve tek camlı sürgülü cam balkon sistemi olarak sizlere sunulmaktadır.

Ares cam balkon kış bahçesi sistemleri olarak sizlere bu sistemler hakkında’ biraz bilgi vermek isteriz.

İlk olarak eşikli cam balkon sisteminden bahsedelim:

Eşikli Sürme Sürgülü Cam Balkon Sistemi

Eşikli sürme sürgülü cam balkon sistemi adından”da anlaşalacağı üzeri ve yan taraftaki ufak resimde görüldüğü üzeri altında eşik ola sisteme denir.

Sisteme 8 mm 10 mm temperli tek cam ve 4+16+4 çift yüz temperli ısı cam uygulanabilmektedir. Kanat genişlikleri maksimum 70 cm kanat yükseklikleri 260 cm olmalıdır. Minimum kanat genişlikleri 30 cm kanat yüksekliği 260 cm olabilir.

Dar balkonlar hareket alanı kısıtlı balkonlar için eşikli sürme sürgülü cam balkon sistemi ideal bir sistemdir. Alt rayın her iki tarafinda bulunan köşe takozlarında bulunan tahliye sayesinde içeri su almaz.

Cam aralarında bulunan alüminyum fitil ve bu fitile takılı olan kıl fitil sayesinde aralardan gelecek rüzgarı engelleyerek hava akışını keser.

Montajı kolay bir üründür. Fakat malzeme maliyeti açısından yüksek maliyetli bir ürün olduğu için sürgülü sürme cam balkon fiyatları, katlanır cam balkon fiyatların’ dan biraz yüksektir.

Hal böyle olunca mecbur olmadığınız durumlarda sürgülü sürme cam balkon sistemi fiyatları’ ndan dolayı tercih etmeniz bütçenize yük oluşturabilir.

Tüm cam balkon sistemleri’ mizde olduğu gibi eşikli sürme sürgülü cam balkon sistemi’ nde de kullandığımı camlar ŞİŞE CAM PATENTLİ olup alüminyum profillerimiz hurda katkısız ve sistemde tamamlayıcı aksesuarlar birinci sınıf malzemeden imal edilir.

Eşiksiz Sürgülü Sürme Cam Balkon Sistemi

Eşiksiz sürgülü sürme cam balkon sistemi adından ve yan taraftaki resimden de anlaşalacağı üzeri sistemin altında yok denilebilecek kadar ince bir eşik olmasından dolayı bu isimle piyasada eşiksiz sürgülü sürme cam balkon sistemi diye adlandırılır.

Eşikli cam balkon sisteminin bir çok özelliğini barındırmaktadır. Sadece balkonlara uygulanamaz.

Uygulama alanları geçiş yapılan yerlerdir. Cafe, restoran, tarzı işyerleri evlerde ara bölme olarak, ofis ve bürolarda kullanıbilir. Eşiksiz olmasından dolayı ısı yalıtım randımanlı olmaz ve yağışlarda içeri su alır.

Tercih yaparken bu uyarımızı dikkate almanız sizin için doğru olacaktır. Memnun kalmayacağınız ve vereceğiniz ücretin tam karşılığını almadığınız durumlarda sizin kadar bizde üzülürüz.

Isı Camlı Eşiksiz Sürgülü Sürme Sistemi

Isı camlı eşiksiz Sürgülü sürme cam balkon sistemi Cafe, Restaurant, bar, pastane, lokanta gibi ortamları güzelleştirmek ve nezih bir ortam yaratmak için sürgülü sistemleri kısa bir süre içerisinde yaygın bir hale gelmiştir. 

Eşiksiz Sürme  Sistem,altaki rayın yüksekliği 1 cm dir giriş ve çıkışlarda ayak takılmaması için tasarlanmış modern bir sistemdir.

Alt kasa profili üzerinde hareket etmektedir. Eşikli ve eşiksiz olarak tercih edilebilir.

Mekandaki kısıtlamaları, istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırır. Ferah ve modern ortamlar sunar. Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında özel profiller sayesinde dış etkilerden koruma sağlar. 

Arzu edildiği hallerde istenilen yöne kayma imkânı sayesinde teshirde ve kullanımda ferah ve geniş ortamlar sunar. Kayar kanatları sayesinde tamamen iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar. Bu sistem için kullanılmakta olan 8-mm ve  4+12+4  ısı camlı temperli cam sayesinde tam bir güvenlik sağlanır.

İç ve dış mekanlarda bölme olarak kullanılabilen, eşikli ve eşiksiz sürgülü sistem 8mm ve 4+12+4 temperli  camlara uygun olarak tasarlanmıştır.

Kanat sayısında bir tarafa toplanmada 4 Adet  sağ ve solda toplam toplanmasında 8 Adet Kanat olur

Kanatlar içeri doğru açılmadığından her türlü perde uygulamasına müsaittir.

Sistem kendisini alttan taşır.

Eşiksiz Sürgülü Sistem ile Eşiklı Sürgülü Sistemlerin üst kasa ve bazaları aynıdır. Fakat alt kasa ve bazada, bunlara bağlı aksesuarlarda değişiklik gösterir.

Kanatlar açılırken veya kapanırken özel tasarlanmış ara profiller sayesinde sistem kanatları birbirini çekmektedir.

Ares cam balkon Sürme Sistemi, emniyet kilitli profil sayesinde camların yerinden çıkmasını engellemiştir.

Isı Camlı Eşikli Sürme Sürgülü Cam Balkon Sistemi

ısı camlı eşikli sürme sürgülü cam balkon sisteminde 4+12+4 mm çift tarafı temperli ısı cam kullanılır.

Her kanadı 2 Adet sürme tekeri bulunmaktadır

Sistemde kullanılan rulmanlar özel yapımdır, her bir teker 2 rulmandan oluşmaktadır.

Üst kasada raylar çift taraflı contalı toza ve rüzgara karşı sistem .Alttan taşımalı 4+12+4 mm çift taraflı temper. sistemin kilit mekanizmasında kol sistemi olup ve anahtarla kilitlenebilen bir sistem Birbirini özel profil sayesinde kenetli alüminyum profil ve plastik bağlantı elemanları ile çekme hareketini sağlar.Diğer piyasadaki sürme sistemlerine göre daha izalasyonlu estetikli ve daha güvenlikli olarak tasarlanmıştır.

Maksimum kullanılacak yükseklik 270 cm dir.

Kanatlarda kullanılacak genişlik 130 cm dir.

Sistem eşikli alta  taşıyıcı ray profili mevcuttur. Sistemin yan kapakları özel alüminyum profil sayesinde hava su rüzgarın geçmesini engeller  Sistem kapandığında özel profil sayesinde anahtarlı kol sistemi olup mekanı daha güvenli hale getirir .

Kullanılan silikon bakteri oluşumunu önleyen anti bakteriyel katkı maddesi içerir.

Giyotinli Motorlu Kumandalı Cam Balkon Sistemi

Giyotinli Motorlu Kumandalı Cam Balkon Sistemi adından’ da anlaşılacağı üzeri bu sistemler elektirikli olup tüp motor ve kumanda yardımı ile çalışan otomasyonlu sistemlerdir.

Bu sistemlerde maksimum genişlik 350 cm yükseklik 300 cm geçmemesi en sağlıklı ve kullanışlı ölçüdür.

Giyotinli Motorlu Kumandalı Cam Balkon Sistemleri 2 çeşit olup kafe, restoran, villa ve müstakil evlerde, giriş katı olan yani dışarıdan ulaşıp temizleme sorunu olmayan yerler için tasarlanmış sistem.

İkinci olarak dışarıdan temizlenmesi için ulaşılması güç olan yerlere (yüksek balkonlar, teraslar ve buna benzer iş yeri ve konutlar) uygun olan silinebilir giyotin cam balkon sistemi.

Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sistemi

Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sistemi Bu sistemlerin silinebilir giyotin cam balkon sisteminden ayıran özelliği ilk çıkan ve fiyatları açısından daha uygun bir hale getirilmiş bir sistem olmasıdır.

Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sisteminde 8 mm temperli ve 4+16+4 çift yüz temper camlar uygulanır. Cam renkleri olarak füme, bronz, mavi ve yeşil renkleri arasından projenize veya zevkinize uygun seçeneği uygulanabilir.

Şeffaf cam rengi haricinde seçeceğiniz cam rengi giyotin cam balkon fiyatları’ nı etkiler.

Bu sistemde zincir ve kayış çekici olarak kullanılabilir.

Sistemde BECKER, MOSEL, CHERUBİNİ, SOMFY marka tüp motorlar kullanılabilir. Biz sistemlerimizde 5 yıl garantili MOSEL 140 np kendinden alıcılı kumandadan elektironik limit ayarlı tüp motorlar kullanmaktayız.

Mosel marka tüp motor dışında bir motor istemeniz durumunda sistem başına 700 tl – 800 tl arasında bir fark ödemek durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sistemine iç taraftan sistemin orjinal görüntüsünü bozmadan plise pileli sineklik uygulana bilir. AŞAĞIDAKİ VİDEOMUZA BİR GÖZ ATIN SİNEKLİKLİ UYGULAMAMIZ İÇİN…

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi Giriş üstünde olan apartman daire balkonları ve dışarıdan temizlenmesi zor olan yerler için tasarlanmıştır.

,

Sistem komple kapalıyken camların iç yüzeyleri rahatlıkla silinebilmektedir.

Sistem kapalı konumdayken en alttaki 1. cam kol yardımıyla içe açılarak dış yüzeyinin temizliği yapılabilmektedir.

Sistem yarı açık konumdayken 2. Cam’ın üzerindeki kilit mekanizması basit bir hareketle açılıp, 3.camın 2. camdan bağımsız olarak yukarı çıkabilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede 2. arada oluşan boşluktan, 2.camın arka yüzeyi rahatlıkla silinebilmektedir.

Sistemin tekrar normal açılıp kapanma konumuna alınabilmesi için kilit mekanizması kapalı konuma getirilmelidir.

Sistem komple açık konumdayken ise 3. Camın dış yüzeyi rahatlıkla silinebilmektedir.

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sisteminde sadece 4+16+4 çift yüzü temperli ısı cam kullanılabilmektedir.

Balkon, teras, pergola altı olan ve bunalara benzer yaşam alanlarınıza şıklık ve zerafet katar.

Bu sistemde zincir ve kayış çekici olarak kullanılabilir.

Sistemde BECKER, MOSEL, CHERUBİNİ, SOMFY marka tüp motorlar kullanılabilir. Biz sistemlerimizde 5 yıl garantili MOSEL 140 np kendinden alıcılı kumandadan elektironik limit ayarlı tüp motorlar kullanmaktayız.

Mosel marka tüp motor dışında bir motor istemeniz durumunda sistem başına 700 tl – 800 tl arasında bir fark ödemek durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemide de Sistemine iç taraftan sistemin orjinal görüntüsünü bozmadan plise pileli sineklik uygulanabilir.

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi ve Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sistemi arasında fiyat farkı vardır. Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi m2 fiyatı diğerine göre biraz daha fazladır.

Silinebilir Temizlenebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi ve Kafe Restoran ve Giriş Katları İçin Giyotin Motorlu Cam Balkon Sistemi arasındaki farkı anlayabilmeniz için aşağıdaki videomuza bakmanızı tavsiye ederiz.

Raylı Motorlu Otomatik Kumandalı Pergola Tente Sistemleri

Raylı Motorlu Otomatik Kumandalı Pergola Tente Sistemleri açılma kapanma özelliği ile güneş ya da yağmur tarzı dış etkenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve oturulan alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlerdir. Raylı Motorlu Otomatik Kumandalı Pergola Tente sistemlerinin İMALAT aşamasında çeşitli malzemeler kullanılabilir.

Tercih edildiği yerler kafe, restoran, bahçeli villa veya müstakil evler, açık terasa sahip apartman daireleri dış hava koşullarından etkilenmemek ve son zamanlarda sigara içme yasağından dolayı iş yerlerinin rağbet gösterdiği şık ve kullanışlı sistemdir.

Her işte olduğu gibi bu iş kolu da su istimallere açıktır. Piyasada rekabet gücü elde edebilmek için malzeme kalitesinden taviz veren firmalar ve bu firmaların mallarını pazarlayan meslektaşlarımız muhakkak ki bulunmaktadır.

Ares Cam Balkon ve Kış Bahçesi Sistemleri olarak piyasada bulunan ürünler arasında ne çok pahalı ne çok ucuz ikisinin ortası olan ürünler ile her bütçeye uygun ve uzun yıllar sorunsuz kullanabilecekleri ürün sunmaktayız.

Raylı Motorlu Otomatik Kumandalı Pergola Tente Sistemlerimizde ALEV ALMAZ ithal kumaş, ortam m2 sine yeterli olabilecek kadar aydınlatmada led ışıklar ve BECKER, MOSEL, CHERUBİNİ, SOMFY marka tüp motorlar kullanılır.

Raylı Motorlu Otomatik Kumandalı Pergola Tente Sistemleri fiyatları firmalara ve kullandıkları malzemelere göre çok değişkenlik gösterir.

Bizim fiyat politikamız uygulanacak alan 25 m2 den ufak ise 25 m2 olarak hesaplanır. uygulanacak alnın çalışma şartlarındaki rahatlık’ ta tabiki çok önemlidir.

Ayak önü rahat bir yerde çalışma ile yerden yüksek teras benzeri yerlerde çalışmak sizinde hak vereceğiniz gibi aynı değildir.

Malzeme kalitemiz standart olup hiç bir şekilde kalitesinden ödün vermiyoruz.

İşçilik olarak senelerin vermiş olduğu tecrübelerimiz ve profesyonel arkadaşlarımızla birlikte işinize gerekli özeni göstermekteyiz.